Pigmentové skvrny

Odstranění pigmentových skvrn frakčním laserem


Tmavé skvrny na čele, spáncích, tvářích či horním rtu trápí stále více žen v produktivním věku. Pigmentové skvrny v obličeji vypadají nejen nevzhledně, ale také nám přidávají roky. Naštěstí ale existuje hned několik řešení, která pomáhají s odstraněním nebo alespoň s redukcí pigmentací.


Jak pigmentové skvrny vznikají?

Pigmentové skvrny způsobuje zvýšená aktivita melanocytů, buněk, které vytvářejí melanin v bazální vrstvě epidermis. Melanin pohlcuje UV záření slunečních paprsků, představuje tak přirozenou ochranu kůže. Je-li působení slunce přiměřené, je výsledkem rovnoměrné opálení. Pokud je však pokožka vystavena příliš silnému slunci po dlouhou dobu, zvýší se aktivita melanocytů a vytvoří se příliš mnoho melaninu. Výsledkem může být výskyt pigmentových skvrn na nejčastěji exponovaných oblastech, jako je obličej, ruce a dekolt.


S rostoucím věkem se množství melanocytů v pokožce snižuje, u zbývajících se však zvětšuje velikost. Tyto fyziologické změny vysvětlují zvýšený výskyt pigmentových skvrn u osob nad 40 let. Svou roli zde sehrává i genetika. Pokud se u jednoho či obou rodičů vyskytly stařecké skvrny, je vyšší pravděpodobnost, že se objeví i v další generaci.


Skvrny mohou vznikat ale i v důsledku hormonální nerovnováhy, těhotenství či užívání hormonální antikoncepce a dalších léků. Někdy může být viníkem i hypertoxicita, tedy negativní reakce pokožky na parfém či esenciální oleje.

Zvýšený výskyt je u některých onemocnění, jako je např. porucha funkce jater, někdy také při užívání léků (antibiotika, psychofarmaka, léky na vysoký tlak).


Jak se pigmentové skvrny odstraňují?

K odstranění těchto skvrn se používá frakční laser, který zasahuje pouze povrchovou a střední vrstvu kůže. Tam pak dochází kromě jiného k obnově tvorby kolagenu, přičemž hluboké vrstvy kůže zůstávají neporušené. Tím se zahájí regenerační přirozený proces hojení se zrychlenou tvorbou nové, zdravé tkáně.

Při tomto přirozeném hojení nahrazuje nová zdravá tkáň zasaženou tkáň v daných oblastech, takže pokožka je zdravější, a hlavně mladší, bez pigmentových skvrn a zabarvení.


Ošetření provádíme v Táboře i Českých Budějovicích.

Pro více informací kontaktujte naší poradnu na tel. 777 137 585.Novinky

DÁREK I ZÁŽITEK V JEDNOM
2019-11-18

Vidět spokojenou ženu několik měsíců je k nezaplacení.


Dárkový poukaz Vám vytvoříme na jakékoliv ošetření z naší nabídky, nebo na konkrétní částku, kterou lze postupně čerpat na naše služby. V případě osobního vyzvednutí Vám poukaz i zdarma dárkově zabalíme. Platnost poukazu je jeden rok.


Více informací na tel.:

777 137 585


VyhledáváníNáhodná stránka

Lasocare Chromium

Lasocare Chromium je laserová sonda s vysokým průnikem určená pro léčbu tinnitu (pískání, šumění, hučení) a je často používaná při problémech s pohybovým...

více  
NewsletterVYPLŇTE!

VYPLŇTE!

VYPLŇTE!


newsletter


« zpět | nahoru | tisk