Kyselina askorbová neboli vitamín C (dále jen vitamín) je silný antioxidant, který je velmi důležitý pro normální činnost našeho organismu s prokázanými pozitivními účinky na náš imunitní systém. Lidský organismus si jej však nedokáže vytvořit a je tak odkázaný na jeho příjem v určitých potravinách, především v ovoci a zelenině. Tento příjem je určitě důležitý, avšak většinou nedostačující.
Při jakékoliv zvýšené psychické či fyzické zátěži, stresu, při onemocněních nebo při akutních a chronických zánětlivých či nádorových onemocněních dochází ke značnému zvýšení spotřeby tohoto vitamínu. Nitrožilním podáním lze tuto spotřebu efektivně kompenzovat, protože tak můžeme dosáhnout mnohem vyšší koncentrace vitamínu v krvi, čehož podáním ústy nelze docílit. Preventivní podávání vitamínů infuzní cestou pak výrazně posiluje imunitní systém našeho těla. Jedná se o prevenci zdraví, která je bez bolesti, bez námahy a zabere pouze půl hodiny u čtení časopisu či odpočinku.
Aplikace probíhá nitrožilním podáním, tedy jednoduchým vpichem, a postupným odkapáváním vitamínu v jeho tekuté formě. Celá terapie trvá 30 až 45 minut při čtení časopisu nebo při relaxaci. Ihned po terapii se lze vrátit k jakékoliv činnosti. Je důležité dbát na normální pitný režim (min. 2 litry tekutin denně) a vyvarovat se užívání diuretických léků. Vitamínová terapie je využívána jednak jako prevence a jednak jako léčivá terapie při onemocněních nebo při fyzické či psychické zátěži.
Vitamín neboli kyselina askorbová má pro člověka životně zásadní význam. Je silný antioxidant a je důležitý pro normální průběh biochemických reakcí, např. podporuje detoxikační reakce v játrech, tvorbu kolagenu, vstřebávání železa, metabolizmus tuků, atd. Vitamín plní zejména antioxidační roli při oxidativním stresu, který vzniká díky každodennímu stresu, ze znečištěného ovzduší, ze špatné životosprávy apod. Vitamín především také podporuje celkovou imunitu. Ve farmakologických dávkách má pak protinádorový účinek.
Nedostatek vitamínu se projevuje především srdečně-cévními obtížemi, poruchami hojení ran, sníženou tolerancí stresu, narušenou funkcí imunity, zvýšenou vnímavostí k bakteriálním a virovým infekcím a dalšími patologickými stavy. I jeho méně výrazný nedostatek představuje rizikový faktor vzniku chronických zánětlivých a onkologických onemocnění.
Vyšší než fyziologické koncentrace nelze dosáhnout při podání C-vitamínu ústy či běžnou potravou díky omezeným transportním možnostem ve střevě. Takto lze docílit v krvi jen nízké koncentrace vitamínu, která postačuje k zajištění pouze běžným (fyziologických), nikoli však preventivních a léčivých účinků (protiinfekčních, protizánětlivých, protinádorových). Pro dosažení léčivých účinků vitamínu je nutné vytvořit v krvi téměř 15x vyšší koncentraci, což je možné dokázat pouze při jeho nitrožilním podání. Nitrožilně lze podat i nárazové vysoké, gramové dávky. Tímto vitamínem se nelze předávkovat. Jeho metabolity, tedy co tělo nespotřebuje, jsou vylučovány (převážně močí). Pozitivní vliv podávání vysokých dávek vitamínu jako léčba pro pacienty s rakovinou byl studován již od roku 1970, skotský chirurg Ewan Cameron ve spolupráci s nositelem Nobelovy ceny chemikem Linusem Paulingem studoval přínos C-vitamínové terapie v klinických studiích u pacientů s rakovinou mezi lety 1970 a 1980. Průzkumy zdravotníků a klinické studie v posledních letech ukázaly, že vysoké dávky C-vitaminu jsou často efektivně podávány pacientům při léčbě infekcí, únavě nebo rakovině (včetně rakoviny prsu).
Neboť C-vitamín působí jako prevence a posilovač našeho imunitního systému, je vhodný pro všechny. Zejména pak pro každého, kdo má jeho zvýšenou spotřebu, tedy pro ty, kdo trpí únavou či sníženou schopností koncentrace, silnou tvorbou vrásek, kdo má stres, psychickou zátěž či fyzickou námahu (včetně sportu), psychické poruchy, opakované infekce (chřipky, angíny, rýmu, kašel, záněty plic atd.), alergie, metabolický syndrom (obezita, vysoký krevní tlak, cukrovka), křečové žíly, křehkost cév, revmatické choroby charakterizované např. bolestmi kloubů, autoimunitní onemocnění (revmatoidní artritida, Crohnova choroba atd.) nebo nádorová onemocnění (v jakémkoli stádiu). Stejně tak je vhodný pro ty, kteří se delší dobu stravují nevyváženě, kouří, žijí ve stresu, také pro starší 65 let.
Vitální důležitost C-vitamínu pro lidský organismus je již dlouhou dobu prokázaným faktem. Přesto vědecký výzkum odhaluje stále nové detaily různorodých rolí, které vitamín hraje v komplexu fyziologických funkcí, potřebných pro udržení homeostázy. Známé je jeho antioxidační působení v ochraně tkání a orgánů před oxidačním stresem a chronickým zánětem. S tím souvisí jeho role v prevenci řady onemocnění, v jejichž vzniku hraje roli chronický zánět. C-vitamín hraje komplexní roli ve funkci všech systémů, včetně imunitního, kde ovlivňuje celou řadu faktorů.
Důležitá je úloha kyseliny askorbové jako kofaktoru při biosyntéze kolagenu a řady látek ze skupiny hormonů, neurotransmiterů. Nověji byla odhalena úloha vitamínu jako významného faktoru, ovlivňující expresi genů a epigenetiku. Stále podrobněji je mapována úloha vitamínu ve fungování imunitního systému.
V souvislosti s imunitním systémem a rolí C-vitamínu je třeba zmínit i alergická onemocnění. Alergie lze souhrnně charakterizovat jako patologické reakce imunitního systému na zevní noxy. V léčbě alergických onemocnění může mít význam vitamín, a to nejen nejen svým přímým působením na imunitu, ale především na oxidativní stres
Role vitamínu má své místo v léčbě alergií i díky svému působení na produkci histaminu. K rozvoji alergických příznaků přispívá produkce histaminu následkem degranulace žírných buněk a indukce enzymu histidin dekarboxylázy působením ROS během alergického zánětu. Intenzitu obou uvedených pochodů (a tedy i produkci histaminu a s ním spojených alergických příznaků) lze snížit antioxidativním působením vitamínu. Protože alergická onemocnění často doprovází deficit askorbátu, C-vitamín (ve vyšších dávkách a přiměřené formě, která zajistí dostatečnou biologickou dostupnost) díky svému antioxidativnímu a protizánětlivému působení může přispět k léčbě exacerbací alergických onemocnění.
Cena aplikace viz. CENÍK LÉKAŘSKÝCH OŠETŘENÍ
Ošetření není hrazeno zdravotními pojišťovnami.
Milé klientky, omlouváme se.
V Táboře přes léto bude každý pátek zavřeno.
Děkujeme za pochopení a přejeme vám krásné léto.
Oblíbená akce je zpět!
První ošetření se slevou 30% na laserovou epilace výkonným alexandritovým laserem Candela Gentlase (platí i pro akční ceny).Přijďte se přesvědčit, že naše trvalá epilace funguje a nebolí!
Jakékoliv dotazy k ošetření směřujte na naši poradnu tel. 777 137 585.
Objednávky přijímáme na tel. 774 804 015 (Tábor) a tel. 601 121 060 (České Budějovice).
Na sociálních sítích si nově můžete prohlédnout i ukázky našich ošetření a výsledky naší práce.
Vidět spokojenou ženu několik měsíců je k nezaplacení.
Dárkový poukaz Vám vytvoříme na jakékoliv ošetření z naší nabídky, nebo na konkrétní částku, kterou lze postupně čerpat na naše služby. V případě osobního vyzvednutí Vám poukaz i zdarma dárkově zabalíme. Platnost poukazu je jeden rok.
Více informací na tel.:
777 137 585